Kvalitní materiál

Lamino

V dnešní době není lamino pouze levná náhražka masivního dřeva, jako tomu bylo v minulých letech. Současné dřevodekory svou kresbou a strukturou téměř dokonale kopírují masivní dřevo a s ohledem na nižší pořizovací cenu jsou mezi zákazníky příjemnou volbou.

My vyrábíme z kompletní nabídky osvědčených výrobců lamina EGGER a KRONOSPAN. 

Dýha

Dýha je tenká vrstva masivního dřeva o tloušťce 1-2 mm umístěná na nosiči, která zajistí, že ji nelze rozeznat od celomasivní desky. "Nosič" je vnitřní část desky, která zajišťuje rozměrovou stálost a zabraňuje kroucení při působení vlhkosti (nejčastěji dřevotřísková deska "DTD", nebo dřevovláknitá deska "MDF"). Takto připravenou desku je třeba ještě ochránit voskovým olejem nebo lakováním. Dekorativní je horní plocha desky. Oproti masivnímu dřevu je výhodou těchto desek jejich přijatelnější cena.

Dřevěná dýha je dnes dostupná jak z našich běžných dřevin (dub, ořech,...), tak i z exotických dřevin. 

Lak

Lakovaný nábytek, nebo dílce, jsou dnes velmi vyhledávaná varianta především při výrobě moderních kuchyní a interiérů. Základ lakovaných dílců (např. dvířka kuchyňské linky) tvoří stejně jako u dýhy nosič MDF, který se následně lakuje na požadovaný odstín. Odstínů je dnes v podstatě neomezené množství.

Výhoda lakovaného dílce tkví v tom, že nosič má póry kompletně zalité lakem, tudíž je minimálně náchylný na vlhkost. Proto jde o materiál vhodný i pro výrobu koupelnového nábytku. Nevýhoda lakovaného nábytku se skrývá v jeho ceně - finančně je poměrně náročný.

Kování

Námi dodané kuchyně a skříně jsou osazeny nejkvalitnějším kováním s dlouhou životností a se zárukou, využíváme především značky BLUM a HETTICH. Kování s plynulým dovřením je u nás naprostá samozřejmost a standard.